708447-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
High-content high-throughput microscope
Referensnummer: UH 2021/133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement refers to the purchase of a high-content high-throughput microscope for widefield fluorescence, as well as spinning disk confocal fluorescence, phase contrast and brightfield imaging, to mainly be used in multi well plates.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen