See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal åtgärdsplanering utifrån klimatrisk- & sårbarhetsanalys - Mitt
Beskrivning: Uppdraget omfattar stöd vid färdigställande av klimatrisk- och sårbarhetsanalys för komplexa platser, framtagande av platsspecifika åtgärdsförslag på kort och lång sikt samt beslutsunderlag för prioritering i dialog med verksamheten. Slutrapport och slutredovisning ska redovisa åtgärdsval och prioriteringar för strategisk och teknisk fastighetsförvaltning.
Intern identifierare: 26/67
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000