708498-2023 - ResultatSverige-Växjö: Trädvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för trädvårdsåtgärder
Referensnummer: 512-1560-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211500 Trädvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77211400 Trädfällning, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen