7086-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sjöbo: Hemkörning av varor
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dagligvaruinköp
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312200 Hemkörning av varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöbo kommun upphandlar behovet av dagligvaruinköp.
Upphandlande myndighet.
Sjöbo kommun. Org. nr 212000-1090275 80 Sjöbo.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15800000 Diverse livsmedel, 85312000 Socialvård utan inkvartering, 98514000 Hemtjänst
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sjöbo kommun Org. nr 212000-1090275 80 Sjöbo.