708677-2023 - ÄndringSverige-NORRKÖPING: TV-utrustning och audiovisuell utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TV-produkter och tjänster
Referensnummer: 2023-19949
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att säkra Kriminalvårdens behov av service och underhåll av befintliga anläggningar för TV på myndighetens verksamhetsställen, leverans av TV-apparater enligt kravspecifikation, tillhandahållande och distribution av specificerat kanalutbud, teknisk utrustning för TV-mottagning och distribution av TV-signaler samt installation och service till Kriminalvårdens alla verksamhetsställen. Samma kanalutbud ska gälla för samtliga verksamhetsställen inom Kriminalvården.
Kriminalvården avser att teckna ett avtal med en leverantör som ska kunna leverera efterfrågade TV produkter och tjänster. Leverantören ska vara rikstäckande och ha totalansvar för hela uppdraget under avtalsperioden.