2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biståndsbedömt trygghetsboende Norrtälje
Beskrivning: Upphandling av biståndsbedömt trygghetsboende i Norrtälje. Ett biståndsbedömt trygghetsboende består av ett antal lägenheter som har tillgång till gemensam service och fast anställd personal. Lägenheterna ska vara anpassade efter den enskildes behov och ligga samlade i samma hus eller i kringliggande hus med en gemensamhets- och personallokal i nära anslutning. Lägenheterna är fullvärdiga och boendeformen är tänkt för dem som har ett behov av social samvaro och gemenskap med samordnade aktiviteter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94920:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner, 85311100 Äldreomsorg