708884-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personbilar – Leasingbilar el/el-laddhybridbilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLeasingbilar el/el-laddhybridbilar
BeskrivningUpphandling av leasing av person- och hantverkarbilar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKlass A: CO2 utsläpp: 0 g/km, minimikrav på tjänstevikt 1.500 kg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116655:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKlass B: CO2 utsläpp: max. 50 g/km, minimikrav på tjänstevikt 1.500 kg, kombi, minimum lastvolym 600 liter (utan att fälla baksäte)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116655:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKlass C: CO2 utsläpp: max. 50 g/km, minimikrav på tjänstevikt 1.500 kg, fyrhjulsdrift
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116655:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelKlass D: "Hantverkarbil", minimikrav på tjänstevikt 1.500 kg, eldriven, minimikrav lastutrymme 3 kubikmeter, fyrhjulsdriven
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116655:Lot:4