See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård till Jordbruksverkets regionkontor 2025
Beskrivning: Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud av lokalvård på Jordbruksverkets regionkontor. Upphandlingen är indelad i fyra (4) stycken regionkontor med ett kontor i följande områden: - Skara - Uppsala - Söderhamn - Linköping
Intern identifierare: 2.5.11-13142/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del vid upphandling
Intern identifierare: 1763672-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Söderhamn
Beskrivning: Uppdraget omfattar lokalvårdtjänster för kontorslokaler, mötesrum, lunch/fikarum, toaletter m.m. Förutom daglig/kontinuerlig städning så ska det utföras, golvvård, storstädning, fönsterputsning, tömning av sopor, byte/tvätt av disk- och frottéhanddukar och entrémattor. Totalyta som ska ha regelbunden lokalvård enligt upphandlingsdokument med bilagor är ca 780 kvadratmeter. I upphandlingsdokumentet ska leverantören ange ett totalpris per kvartal på daglig/ kontinuerlig städning inklusive golvvård, storstädning, fönsterputsning, avfallshantering, byte/tvätt av disk- och frottéhanddukar och entrémattor. I priset ska alla kostnader ingå. Inga övriga kostnader få tillkomma. Storstädning, golvvård, fönsterputsning, byte av entrémattor samt tvättning av gardiner ska planeras och godkännas i samråd med kontaktperson på lokalkontoret.
Intern identifierare: 1794437-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Skara
Beskrivning: Uppdraget omfattar lokalvårdtjänster för kontorslokaler, mötesrum, lunch/fikarum/laboratorierum, toaletter m.m. Förutom daglig/kontinuerlig städning så ska det utföras, golvvård, storstädning, fönsterputsning och tömning av sopor m.m. Totalyta som ska ha regelbunden lokalvård enligt upphandlingsdokument med bilagor är ca 260 kvadratmeter. I upphandlingsdokumentet ska leverantören ange ett totalpris per kvartal på daglig/ kontinuerlig städning inklusive golvvård, storstädning, fönsterputsning och avfallshantering. I priset ska alla kostnader ingå. Inga övriga kostnader få tillkomma. Storstädning, golvvård och fönsterputsning ska planeras och godkännas i samråd med kontaktperson på lokalkontoret.
Intern identifierare: 1788070-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Uppsala
Beskrivning: Uppdraget omfattar lokalvårdtjänster för kontorslokaler, mötesrum, lunch/fikarum, toaletter m.m. Förutom daglig/kontinuerlig städning så ska det utföras, golvvård, storstädning, fönsterputsning, byte/skötsel av entrémattor, skötsel av diskmaskin, tömning av sopor samt tvätt av gardiner m.m. Totalyta som ska ha regelbunden lokalvård enligt upphandlingsdokument med bilagor är ca 455 kvadratmeter. I upphandlingsdokumentet ska leverantören ange ett totalpris per kvartal på daglig/kontinuerlig städning inklusive golvvård, storstädning, fönsterputsning, avfallshantering, byte/skötsel av entrémattor, skötsel av diskmaskin samt tvätt av gardiner. I priset ska alla kostnader ingå. Inga övriga kostnader få tillkomma. Storstädning, golvvård, fönsterputsning, tvätt av gardiner ska planeras och godkännas i samråd med kontaktperson på lokalkontoret.
Intern identifierare: 1788071-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Linköping
Beskrivning: Uppdraget omfattar lokalvårdtjänster för kontorslokaler, mötesrum, lunch/fikarum, toaletter, laboratorium och förråd. Förutom daglig/kontinuerlig städning så ska det utföras, golvvård, storstädning, fönsterputsning och byte/skötsel av entrémattor. Totalyta som ska ha regelbunden lokalvård enligt upphandlingsdokument med bilagor är ca 290 kvadratmeter. I upphandlingsdokumentet ska leverantören ange ett totalpris per kvartal på daglig/ kontinuerlig städning inklusive golvvård, storstädning, fönsterputsning, byte/skötsel av entrémattor. I priset ska alla kostnader ingå. Inga övriga kostnader får tillkomma. Golvvård, storstädning, fönsterputsning och byte av entrémattor ska planeras och godkännas i samråd med kontaktperson på lokalkontoret.
Intern identifierare: 1799012-4