709035-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vakttjänster – 2024-Bevakningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2024-Bevakningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande bevakningstjänster. Upphandlingen omfattar byggnader och verksamheter inom Bodens kommun centralort. Bevakningstjänsterna består av följande delar 1. Rondering - inre och yttre 2. Larmutryckning 3. Brottsförebyggande och trygghetsskapande insatser
Intern identifierare: KS 2024-1024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79713000 Vakttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 2024-Bevakningstjänster