2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lager, tätning, penumatik och automation
Beskrivning: Upphandlingen avser avrops som ska tillgodose ESEMs behov av lager, tätning och automation. Upphandlingen genomförs så att två (2) leverantörer kommer att antas i ett ramavtal. Avropsförfarandet är i enlighet med särskild fördelningsnyckel med kriterierna bästa pris och leveranstid. Leverantörerna ska arbeta med sitt sortiment genom e-handel / webbutik men också kunna erbjuda konsignationslager för visst begränsat sortiment.
Intern identifierare: UH 24-48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44425000 Ringar, packningar, band, stavar och injekteringstätning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del