Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsläsare med automatisk fakturering- Gästrike återvinnare
Referensnummer: 13380
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Gästrike återvinnare upphandlar tjänsten fordonsläsare med automatisk fakturering för sina 12 återvinningscentraler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen