2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tätskikt sluttäckning, Moskogen
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla bentonitmattor och dräneringsmattor till sluttäckning av Moskogens gamla deponi i Kalmar kommun. Behovet är uppdelat i 6 etapper, drygt en etapp om året. Uppskattad total mängd är: -Betonitmatta 135 000 – 140 000 m2. -Dräneringsmatta ca 163 000 m2 (dräneringsmatta vatten 150 000 m2, dräneringsmatta gas 13 000 m2)
Intern identifierare: 2024-102
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43324000 Dräneringsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 14200000 Sand och lera, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44112100 Skyddskonstruktion, 44190000 Diverse byggmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Lägsta pris