709209-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska motorer, generatorer och transformatorer – Strömtransformatorer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStrömtransformatorer
BeskrivningUmeå Energi AB upphandlar ett avtal för köp av strömtransformatorer som kommer avropas under avtalstiden. Syftet är att säkerställa tillgång till kvalitativa och kostnadseffektiva strömtransformatorer för användning inom verksamhetens anläggningar. Takvolym uppgår till 5.500.000 SEK för hela avtalsperioden.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112939:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31170000 Transformatorer