709236-2022 - ResultatSverige-Lund: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Wideband Real-Time Oscilloscope
Referensnummer: V 2022/224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Electrical and Information Technology at Lund University is
issuing an invitation to tender for a Wideband Real-Time Oscilloscope – an
advanced measurement instrument with requirements for exceptional
performance to allow groundbreaking research into novel applications over the
next ten years. The procurement includes purchasing, delivery, and
installation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen