See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: SPR- utrustning (Surface plasmon resonance)
Beskrivning: Purchase of one surface plasmon resonance equipment.
Intern identifierare: MAU 2025/2461
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förhandlat förfarande utan annonsering med stöd av 6 kap 14§ 1 stycket 3 punkten är bristande konkurrens med hänsyn till marknadsläget och ensamrätt
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000