Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster Glas VVS Bjuvs kommun.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadsförvaltningens fastighetskontor har ett kontinuerligt behov av hantverkstjänster för kommunens egna fastigheter. Denna anbudsförfrågan avser ett ramavtal under 2 plus 2 år för hantverkstjänsterna glas och VVS.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantörerna skall tillhandahålla aktuella hantverkstjänster till kommunen avseende fastighetsunderhåll och närliggande arbetsområden.