2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyddsutrustning ryttare
Beskrivning: Försvarsmatken har behov av skyddsutrustning ryttare till beriden personal och värnpliktiga vid livgardet. Skyddsutrustning ryttare avses varor nedan: Ridstövlar svart Ridstövlar vinter Benläder Hjälmmössa Regnbyxor ryttare Ridhandskar vinter Stövelpådragare Sporrar med rem Ridbyxa vinter
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111204:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 19200000 Textilier och tillhörande varor