2. Förfarande
Förfarande
Titel: 340622 Renovering/Ombyggnad av bostäder Alsättersgatan 2-30, Ryd
Beskrivning: Projektet omfattar renovering av lägenheter, trapphus, lägenhetsförråd, tvättstugor, garage, UC. Nya stammar. Ny kulvertledning samt nya utvändiga VA-ledningar. Nya elinstallationer, ny belysning utvändigt, Nya FTX-aggregat samt kanaler, nya imkanaler för köksfläkt. Projektet omfattar även nya uteplatser och förråd samt tillhörande mark Nya ytskikt på tak
Intern identifierare: 25/115
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokument