2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bildhanteringssystem för tandvård
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en långsiktigt hållbar systemlösning inom området för bildtagning och bildhantering inom tandvården.
Intern identifierare: RS240964
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 48328000 Programvara för bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del