See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel Landstingsbostäder
Beskrivning: Landstingsbostäder i Jämtland AB inbjuder till anbudsgivning gällande - yttre skötsel (året om), enligt omfattning och instruktioner i upphandlingsdokumenten som helhet. I yttre skötsel ingår bl.a. gräsklippning och underhåll av grönytor, snöröjning och halkbekämpning under hela året. Jour och jourberedskap avseende snöröjning och halkbekämpning ska ingå i entreprenaden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99363:Lot:1