See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mark- och anläggningsarbeten
Beskrivning: Är du Gagnef komuns nästa ramavtalsentreprenör för uppdrag inom mark- och anläggning? Välkommen att lämna ert bästa anbud i denna upphandling!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93268:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45111100 Rivning, 45111200 Förberedande anläggningsarbeten och rivning, 45111230 Markstabilisering, 45112360 Återställande av mark, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232450 Anläggningsarbeten för dränering, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232451 Dränerings- och markanläggningar, 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45236230 Markanläggning för trädgårdar, 45236250 Markanläggning för parker, 45236200 Markanläggning för fritidsanläggningar