2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av maskiner och verktyg
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal för att tillgodose Alingsås kommuns behov av att hyra maskiner, verktyg och tillhörande utrustning samt förbrukningsmaterial till dessa.
Intern identifierare: 2023.475 KS
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner, 43830000 Maskinverktyg, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000