2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renhållningsfordon, 2 st Baklastande Enfackare
Beskrivning: Upphandling omfattar inköp och leverans av två (2) styck fabriksnya lastbilschassin med baklastande sopaggregat och enfackslösning. Upphandlingen omfattar även tecknande av Fullservice- och Tillsynsavtal för chassi och påbyggnad på vardera sju (7) år.
Föregående meddelande: 181818-2025
Intern identifierare: HEM 2025/00230
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000