709715-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mötes- och konferenstjänster på hotell – Konferenstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonferenstjänster
BeskrivningRegion Värmland upphandlar KonferenstjänsterUpphandlingen är indelad i fyra (4) delar:Virtuellt event/Videokonferens, Halvdag/HeldagHalvdagskonferens/Endagskonferens/Flerdagskonferens utan logiFlerdagskonferens med logiHalvdagskonferens/Endagskonferens utan förtäring Leverantör som önskar lämna anbud kan göra det för ett, flera eller samtliga delområden i upphandlingen. Regionens verksamheter är spridda över Värmlands län och avtal kommer att tecknas med samtliga leverantörer som lever upp till de obligatoriska krav regionen ställer på respektive delområde. Detta med hänsyn till att olika behov av kapacitet på konferenstjänster och inriktning på olika typer av konferenstjänster ska täckas samtidigt som behovet av olika geografiska lägen ska tillgodoses.Avgränsning är att avtalade anläggningar kan nås inom 1,5 timmes bilresa från någon av följande orter inom Värmlands län:ArvikaKarlstadKristinehamnSäffle TorsbyLeverantörer ombeds att norgrant läsa igenom upphandlingsdokumenten och säkerställa att alla bilagor som efterfrågas är ifyllda och bifogade när anbudet lämnas in.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVirtuellt event
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102896:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster, 64224000 Telekonferenstjänster, 55130000 Andra hotelltjänster, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55510000 Matsalstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHalvdagskonferens/Heldagskonferens/Flerdagskonferens utan logi
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102896:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelFlerdagskonferens med logi
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102896:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelHalvdagskonferens/Heldagskonferens och utan förtäring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102896:Lot:4