2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder samt skydds- och varselkläder, skor och personlig skyddsutrustning.
Beskrivning: Löpande köp och utprovning av profilerade arbetskläder till våra verksamheter. Även skor och personlig skyddutrustning. Avtalet avser inte arbetskläder inom omsorgen eller köken då dessa upphandlas i separata avtal.
Intern identifierare: 2024_20/220
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del