709970-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Transport och hantering av farligt avfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport och hantering av farligt avfall
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för hämtning, transport och omhändertagande av farligt avfall från kommunens återvinningscentral.
Intern identifierareUH24-043
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000