2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Hantverkstjänster - Kyla, Örkelljunga kommun 2024
Beskrivning: Upphandlingen omfattar upphandling av hantverkstjänster, för utförande av uppdrag av varierande storlek inom fackområdet Kyla.
Intern identifierare: 23/437
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar upphandling av hantverkstjänster, för utförande av uppdrag av varierande storlek. inom fackområdet: Kyla. Uppskattad volym, för hela avtalsperioden om 4 år, är 2 miljoner.
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav
Beskrivning: Upphandlingen omfattar upphandling av hantverkstjänster, för utförande av uppdrag av varierande storlek. inom fackområdet: Kyla Uppskattad volym, för hela avtalsperioden om 4 år, är 2 miljoner