2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Mark och ledningsarbeten VA.FV.EL
Beskrivning: Entreprenader inom detta ramavtal omfattar mark-, anläggnings-, ledningsarbeten inom verksamhetsområdet VA, FV och EL i Södertälje kommun. FV och EL kommer även att avropas för Nykvarns kommun.
Intern identifierare: 23/125
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000