See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal bemanningstjänster socialförvaltningen
Beskrivning: Malung-Sälens kommun, nedan benämnd kommunen / beställaren, bjuder härmed in anbudsgivare till att lämna anbud på ramavtal gällande bemanningstjänster för successiva avrop inom socialförvaltningens verksamhetsområde, enligt nedanstående instruktioner.
Intern identifierare: 25/27
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Innehåller obligatoriska krav som ska besvaras av alla anbudsvigare
Intern identifierare: 1736985-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 – Socialsekreterare barn- och unga
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 1: Socialsekreterare barn och unga
Intern identifierare: 1736986-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Socialsekreterare skadligt bruk / beroende / våld
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 2: Socialsekreterare skadligt bruk / beroende / våld
Intern identifierare: 1782070-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3 - Socialsekreterare ekonomiskt bistånd
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 2: Socialsekreterare ekonomiskt bistånd
Intern identifierare: 1782073-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4 - Socialsekreterare familjerättssekreterare
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 4: Socialsekreterare familjerättssekreterare
Intern identifierare: 1782074-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5 - Socialsekreterare familjehemssekreterare
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 5: Socialsekreterare familjehemssekreterare
Intern identifierare: 1782111-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6 - Arbetsledning IFO - Enhetschef
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 6: Arbetsledning IFO - Enhetschef
Intern identifierare: 1782112-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7 - Arbetsledning IFO - 1:e socialsekreterare/samordnare
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 7: Arbetsledning IFO - 1:e socialsekreterare/samordnare
Intern identifierare: 1782113-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8 – Biståndshandläggare SoL, LSS
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 8: Biståndshandläggare SoL, LSS.
Intern identifierare: 1736987-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9 – Enhetschefer inom vård och omsorg, HSL, LSS
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 9: Enhetschefer inom vård-och omsorg, HSL, LSS.
Intern identifierare: 1736988-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 10 – Sjuksköterskor
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 10: Sjuksköterskor
Intern identifierare: 1736989-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 11 - Skolsköterskor
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 11: Skolsköterskor
Intern identifierare: 1801419-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 12 - Arbetsterapeuter
Beskrivning: Denna del besvaras endast av de anbudsgivare som har för avsikt att lämna anbud inom anbudsområde 11: Arbetsterapeuter
Intern identifierare: 1737034-12