710107-2022 - ResultatSverige-Lund: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Probe Station for Sub-THz Measurements
Referensnummer: V 2022/230
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Electrical and Information Technology at Lund University is
issuing an invitation to tender for a Probe Station for Sub-THz Measurements
– an advanced measurement instrument with requirements for exceptional
performance to allow groundbreaking research into novel applications over the
next ten years.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen