2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtalsupphandling av Audio & Videoteknikutrustning LHK 2026:
Beskrivning: Upphandlingen innefattar följande: - Att ingå fullständig projektering och installation till fullt driftfärdig av anläggning/system med funktionsansvar - I avtalet ingår även att beställaren skall kunna köpa enbart konsulttjänster för förberedande och analys av tillägg eller ändring - I avtalet ingår också möjligheten att köpa enstaka produkter eller reservdelar - Service, underhåll av AV- anläggningar samt AV komponenter
Intern identifierare: LNU-2025/3505
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ramavta