710145-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning – Varvstjänser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVarvstjänser
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal avseende varvstjänster för Räddningstjänsten Storgöteborgs båtar Göte II och Edor. I framtiden kan RSG:s båtbestånd komma att förändras genom att det kan tillkomma eller minska antal båtar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105825:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50241000 Reparation och underhåll av skepp, 50242000 Ombyggnad av skepp, 50244000 Renovering av skepp och båtar, 50246100 Torrdockstjänster, 63725100 Fartygsbärgning