710267-2023 - Resultat
Sverige – Sänglinne – Sängkläder och kuddar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSängkläder och kuddar
BeskrivningBakgrund: Försvarsmakten är i behov av sängkläder, vanliga samt svårantändliga. Detta ramavtal omfattar, lakan, örngott och påslakan.
Intern identifierare22FMV4635
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39512000 Sänglinne
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSängkläder och kuddar