710321-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glöstorpsskolan 4-9 Huvudbesiktningsman, med optioner
Referensnummer: N230-0698/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag som besiktningsman med tillhörande besiktningsuppdrag för Glöstorpsskolan, nybyggnad 4-9-skola.
I upphandlingen ingår även optioner på liknande besiktningsuppdrag för upp till tre skolor, som alla ingår i samma strategiska partneringprogram som Glöstorpsskolan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315400 Byggnadsinspektion, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen