710377-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – IT-stöd för schakttillstånd, återställning och upplåtelse av allmän platsmark
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-stöd för schakttillstånd, återställning och upplåtelse av allmän platsmark
BeskrivningUpphandling avseende IT-stöd för schakttillstånd, återställning och upplåtelse av allmän platsmark
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81243:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48900000 Diverse programvara och datorsystem