Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska artiklar med tillhörande information
Referensnummer: A141.541/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av sampackade medicinska artiklar som omfattas med och utan recept samt en produktinformation om hur och när medicinerna ska tas etc. Upphandlingen kommer resultera i ett ramavtal. För mer information se upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33600000 Läkemedel, 80320000 Medicinsk utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen