2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2023-1179 Skadedjursanering Södertälje och Salems kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar skadedjursanering inom beställarens ägda fastigheter/inhyrda fastigheter, förrådsbyggnader, garage och liknande byggnader. Bekämpning utomhus av skadedjur på fastigheter, tomt och parkmark, lekplatser, skolgårdar, vattenverk, återvinningsanläggningar, fordon och liknande.
Intern identifierare: 23/112
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000