Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA material i betong
Referensnummer: 2021-00068IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44114200 Betongvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar behovet av VA material i betong till Borås Stad, Servicekontoret. Behovet omfattar även utlåning av verktyg till maskiner, samt att bistå med projektering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44161000 Ledningsrör, 45223500 Konstruktioner av armerad betong, 45223822 Fabrikstillverkade betongelement
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen