710580-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Ramavtal Hantverkstjänster - Golv & Kakel, Örkelljunga kommun 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Hantverkstjänster - Golv & Kakel, Örkelljunga kommun 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar upphandling av hantverkstjänster, för utförande av uppdrag av varierande storlek. inom fackområdet Golv och kakel.
Intern identifierare23/438
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter
BeskrivningUpphandlingen omfattar upphandling av hantverkstjänster, för utförande av uppdrag av varierande storlek. inom fackområdet: Golv och kakel Uppskattad volym, för hela avtalsperioden om 4 år, är 4 miljoner.
Ytterligare klassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter (1)
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll