See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts Pajala kommun
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är att täcka Beställarens behov av skolskjuts samt viss beställningstrafik.
Intern identifierare: 2025/0975
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav övergripande
Beskrivning: Se FFU
Intern identifierare: 1794561-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificeringskrav
Beskrivning: SE FFU
Intern identifierare: 1810423-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Uteslutningsgrund
Intern identifierare: 1810425-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avtalsområde 1 Korpilombolo skola
Beskrivning: se FFU
Intern identifierare: 1836787-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Avtalsområde 2 Sattajärvi skola
Intern identifierare: 1813713-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Avtalsområde 3 Tärendö skola
Intern identifierare: 1813718-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Avtalsområde 4 Pajala skolor
Intern identifierare: 1813719-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Avtalsområde 5 Beställningstrafik
Intern identifierare: 1813720-7