710802-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bärgning av bilar – Bärgningstjänster - Region Väst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBärgningstjänster - Region Väst
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av Bärgningstjänster för Polisregion Väst. Upphandlingen omfattar fem (5) st Polisområden: - PO Storgöteborg - PO Älvsborg - PO Halland - PO Skaraborg - PO Fyrbodal
Intern identifierareA518.941/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 50118200 Bärgning av nyttofordon, 50118300 Bärgning av bussar, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAvtalsområde 5 - PO Fyrbodal
BeskrivningBärgningstjänst
Intern identifierareAvtalsområde 5 - PO Fyrbodal
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsområde 4 - PO Skaraborg
Intern identifierareAvtalsområde 4 - PO Skaraborg
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvtalsområde 1 - PO Storgöteborg
Intern identifierareAvtalsområde 1 - PO Storgöteborg
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAvtalsområde 3 - PO Halland
Intern identifierareAvtalsområde 3 - PO Halland
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAvtalsområde 2 - PO Älvsborg
BeskrivningBärgningstjänster
Intern identifierareAvtalsområde 2 - PO Älvsborg