2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnad Bussdepå Malmö Lockarp
Beskrivning: Skånetrafiken som är en del av Region Skåne, har beslutat att bygga två stycken bussdepåer i Malmö för att säkerställa Malmöstads stadsbusstrafik.
Intern identifierare: 405456
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete