2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt- och portföljstyrningsverktyg
Beskrivning: Fortifikationsverket inbjuder systemleverantörer att inkomma med ansökan att få delta i en konkurrenspräglad dialog (KPD) avseende ett Projekt- och portföljstyrningsverktyg installerad på egen infrastruktur (On-Premise). Molntjänster eller liknande är inte aktuellt i denna upphandling.
Intern identifierare: 4074/2025
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48331000 Programvara för projektledning, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48333000 Programvara för kontakthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Malldokument ALOS - Inbjudan 2-steg
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1769870-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Malldokument ALOS - Inbjudan 2-steg (1)
Intern identifierare: 1776461-1