710908-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Oftalmologisk utrustning – Vidvinkelkamera till ögonsjukvården
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVidvinkelkamera till ögonsjukvården
BeskrivningUpphandlingen avser köp av vidvinkelkamera avsedd för diagnostik och dokumentation av centrala och perifera delar av ögonbotten. Utrustningen ska placeras på ögonmottagningen vid Centralsjukhuset i Karlstad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33122000 Oftalmologisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVidvinkelkamera ögonsjukvård
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87623:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenServiceavtal.