710961-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse tjänster – Upphandling av ramavtal avseende Eventbyrå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ramavtal avseende Eventbyrå
BeskrivningHaV och kommunikationsenheten har behov av stöd i arbetet med att planera, genomföra och utveckla olika evenemang för att nå verksamhetens mål om att sprida kunskap, synliggöra myndighetens verksamhet, möta omvärlden och samverka, främst inom förvaltningsområdena havsförvaltning, vattenförvaltning och fiskförvaltning. HaV behöver en evenemangsbyrå som kan hantera helheten, en helkonferens från idé till genomförande och avslut. Byrån ska ha projektledar- och administrationskompetens för olika typer av evenemang. Det kan gälla stöd för olika typer av uppdrag som till exempel nationella och publika forum/ konferenser, medarbetardagar och andra hybrida, fysiska eller digitala, interna eller externa konferenser, informationsträffar, mässor eller utställningar. Målgrupperna kan vara till exempel andra myndigheter, yrkesfiskare, sportfiskare, privata aktörer och branschorganisationer, det kan vara forskare och expertis, de kan vara både nationella och internationella målgrupper och medarbetare.
Intern identifierareDnr 01460-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av ramavtal avseende Eventbyrå