710975-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster – Nationell varuflödesundersökning - Undersökningsår 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNationell varuflödesundersökning - Undersökningsår 2025
BeskrivningFörberedelser och produktion av den nationella officiella statistiken avseende varuflödesundersökningen för undersökningsåret 2025.
Intern identifierareSta 2023/20
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000