711-2020 - ResultatSverige-Kungsbacka: Bilparkeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringstjänster och parkeringsautomater
Referensnummer: 19/114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98351100 Bilparkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal för att tillgodose Kungsbacka kommuns behov av parkeringsavgifters hantering och tillhandahållande av parkeringsautomater.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38730000 Parkeringsmätare, 63712400 Parkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen