See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolmåltider - Hedvig Eleonora skola i Stockholm stad
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp, tillagning i storkök och leverans (transport) av måltider till skolans mottagningskök samt servering av elev- och personalmåltider i skolans matsal. Lunch serveras 5 dagar i veckan; ca 320 elevportioner och 45 personalmåltider. Mellanmål serveras 5 dagar i veckan; ca 200 mellanmål. Det uppskattade värdet på upphandlingen är ca 11 miljoner kr. Värdet är en uppskattning som baseras på tidigare års behov. Beställaren kan inte garantera en viss volym.
Intern identifierare: UTBF-HEA 2025/36
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55523100 Servering av skolmåltider
Ytterligare klassificering (cpv): 15894210 Skolmåltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Skolmåltider - Hedvig Eleonora skola i Stockholm stad