711120-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Släpvagnar – Dynamiskt inköpssystem, DIS, avseende inköp av släpfordon, eftermarknadstjänster samt om-/påbyggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt inköpssystem, DIS, avseende inköp av släpfordon, eftermarknadstjänster samt om-/påbyggnad
BeskrivningPolismyndigheten inbjuder leverantörer att deltaga i myndighetens dynamiska inköpssystem, DIS, avseende inköp släpfordon, eftermarknadstjänster samt om-/påbyggnad. DIS.et upprättas i samverkan med Tullverket. Mer information anges i Anbudsinfordran.
Intern identifierareA580.973/2024
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34223300 Släpvagnar
Ytterligare klassificering (cpv): 34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar, 34223000 Släp- och påhängsvagnar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDynamiskt inköpssystem, DIS, avseende inköp av släpfordon, eftermarknadstjänster samt om-/påbyggnad