2. Förfarande
Förfarande
Titel: Autoguide
Beskrivning: Direktupphandling av 1 st. Autoguide för neurokirurgi, specifikt för biopsier. Region Örebro län genomför upphandlingen. Utrustningen som ska upphandlas kommer användas för daglig klinisk verksamhet. Utrustningen kommer att placeras inom Område specialiserad vård, Region Örebro län.
Intern identifierare: MT 2023-0094
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000